
Onze 4-daagse geaccrediteerde IChemE-cursus

Onze 4-daagse geaccrediteerde IChemE-cursus
ATEX + EVD training
Als u de procesveiligheid binnen uw organisatie wilt evalueren, veiligheidsaudits wilt uitvoeren of overeenstemming met normen en richtlijnen wilt waarborgen, kunt u een beroep doen op DEKRA voor up-to-date training en alle middelen en vaardigheden die nodig zijn om deze taken tot een goed einde te brengen.
- De classificatie van gevaarlijke gebieden (zones) voor gassen, dampen en stof en strategieën voor de preventie en beheersing van gevaarlijke brandbare atmosferen.
- Het evalueren van ontstekingsgevaar, met uitgebreide aandacht voor de selectie van apparatuur, statische elektriciteit en niet-elektrische mechanische apparatuur.
- Het evalueren van brand- en explosiegevaar en het inschatten van de ernst van procesrisico’s. We informeren u over de vaakst voorkomende typen industriële branden en explosies en reiken u praktische en toegankelijke hulpmiddelen aan voor het vaststellen van de ernst van incidenten.
- Systemen voor explosiebeveiliging zoals explosieventilatie en systemen voor het onderdrukken en beheersen van explosies. In dit gedeelte gaan we in op het toepassinggebied en de voor- en nadelen van elke beveiligingsmethode.
Wie heeft baat bij deze training?
- 1 dag €900
- 2 dagen €1.230
- 3 dagen €1.515
- 4 dagen €1.800
- Het beheersen van statische elektriciteit voor de preventie en reductie van brand- en explosiegevaar.
- De kenmerken, gevaren en methoden voor het analyseren van incidenten die met brand en explosies gepaard gingen.
- Systemen voor explosiebeveiliging zoals explosieventilatie en systemen voor het onderdrukken en beheersen van explosies. In dit gedeelte gaan we in op het toepassinggebied en de voor- en nadelen van elke beveiligingsmethode.
- Het uitvoeren van een DSEAR-risicobeoordeling en het selecteren van de juiste strategie voor elke situatie. Deelnemers nemen kennis van de voor- en nadelen van kwalitatieve en kwantitatieve risicobeoordelingen.
- Het opstellen en bijhouden van documentatie die als bewijs dient voor de uitvoering van de bovenstaande beoordelingen.
- Het scala aan ontstekingsbronnen binnen brandbare atmosferen, met speciale aandacht voor elektrische en mechanische apparatuur, statische elektriciteit en zelfverhitting.
- De procedure voor het beoordelen van ontstekingsgevaren.
- Methoden voor het beheersen van ontstekingsbronnen voor de preventie of reductie van brand- en explosiegevaar.
- Het specificeren van nieuwe apparatuur voor gebruik in gevaarlijke gebieden.
- Het evalueren van ontstekingsrisico’s voor niet-elektrische apparatuur die binnen gevaarlijke gebieden wordt gebruikt.
- Basisbeveiligingsmechanismen voor de opbouw en dissipatie van elektrostatische ladingen en de gevolgen daarvan.
- Het evalueren van risico’s rond elektrostatische ontsteking.
- Het doel en inhoud van de DSEAR-richtlijn en de ATEX-richtlijn van de EU en de resulterende verantwoordelijkheden.
- De eisen ten aanzien van materiaalgegevens voor evaluaties in het kader van ATEX of DSEAR.
- De manier waarop materiaalgegevens worden gekregen en hun praktische belang.
- De filosofie achter de classificatie van gevaarlijke gebieden.
- De classificatie van gevaarlijke gebieden met gassen, dampen (vloeistoffen) en/of poeders.
- Methoden voor het beheersen van brandbare atmosferen voor het voorkomen en terugdringen van brand- en explosiegevaar.
- Richtlijnen voor gevaarlijke stoffen en explosieve atmosferen en de ATEX-richtlijnen van de EU voor de bescherming van personeel en apparatuur.
- Brandbaarheidsdata voor de classificatie van gevaarlijke gebieden.
- De classificatie van gebieden waar zich gevaren met een brandbaar gas of brandbare damp kunnen voordoen volgens BS EN 60079-10-1 en El15.
- De classificatie van gevaarlijke gebieden waar een explosieve stofatmosfeer en brandbare stofafzetting aanwezig zijn volgens BS EN 60079-10-2.
- Praktische workshop over de classificatie van gevaarlijke gebieden.
Succesvolle resultaten boeken met ATEX-compliance (4 dagen):
Een uitmuntende en vakkundig verzorgde training. Alles wat nodig is om aan hoge normen te voldoen kwam aan bod.
Ik kan DEKRA aanbevelen aan iedereen die behoefte heeft aan aanvullende ATEX training. Jullie waren een kei in kennisoverdracht. Een 10 wat mij betreft. Ik heb het enorm naar mijn zin gehad!